POSTUP PŘI RENOVACI STŘECHY

  1. Vysokotlaké čištění povrchu střechy.      Eternit - tašky - plech - asfalt. Čištění probíhá za pomocí vysokotlakého zařízení Karcher nebo Nilfisk o tlaku až 250 barů. Je velice důležité nepodcenit tuto činnost, správně a důkladně vyčištěná střecha je základem veškerých nátěrů střech. Čištění povrch střechy nepoškozuje.
  2. Oprava a výměna tašek - šablon.                      Až po vyčištění následuje výměna poškozených eternitových šablon, hřebenáčů, výměna tašek. V případě plechové střechy následuje kontrola konkrétních míst, kde hrozí zatékání. Opravu lze provést za pomocí speciálních transparentních silikonů atd...
  3. V případě eternitu a tašek je nezbytná penetrace. Tento speciální penetrační nástřik se provádí  po vyschnutí celé střechy. Krytinu tím výrazně zpevní a tím se připraví na aplikaci speciální barvy dodané přímo k této penetraci. ( u barvy Takbell.. od švédského výrobce Hagmans se penetrace nepoužívá )
  4. Aplikace první vrstvy barvy. Až na vyčištěnou, napenetrovanou a vyschlou střechu se airless zařízením značky STORCH stříká konkrétně zvolená barva. 
  5. Aplikace druhé vrstvy barvy. Po zaschnutí první vrstvy se aplikuje druhá. Nedoporučuje se barvu stříkat na rozpálený povrch.
  6. V případě zájmu lze provést i třetí vrstvu.        Barvy Meffert MD ROOF 1000 a Aquabarr umožňují i aplikaci třetí vrsty. Střecha je tím více ochráněna ( vytvoří se tlustší vrstva ) 
  7. Celková doba těchto prací bývá 2 - 4 dny, záleží na rozsahu střechy v m2 a na případných dalších pracech (nátěr žlabů, svodů, závětrné lišty).

Příklad: Renovace střechy o rozměru 200 m2 (s betonovou střešní taškou) se dá zrealizovat za 2 dny.

Renovaci eternitové střechy (šablony) o rozměru 300 m2 lze zvládnout za 3 až 4 dny.

Nátěr plechové střechy o rozměru cca 150 m2 lze provést za 1 den. 

čištění eternitové střechy
čištění eternitové střechy
výměna nevyhovujících šablon
výměna nevyhovujících šablon
penetrace před I. nátěrem
penetrace před I. nátěrem
během I. nátěru
během I. nátěru
během II. nátěru
během II. nátěru