Ceník 2023

renovační nátěr tašek - klasická varianta 

nejžádanější a nejčastější 
- v ceně :
čištění vysokotlakým zařízením, aplikace speciální penetrace určené k dané barvě (materiál + práce) , 2x airless nástřik barvy (materiál + práce) (cena je ovlivněna stavem krytiny, počtem m² - cena je včetně 15% DPH***
339 Kč/m²

renovační nátěr eternitu - šablony / desky 


čištění vysokotlakým zařízením, aplikace speciální penetrace určené k dané barvě (materiál + práce) , 2x airless nástřik barvy. Náročné čištění, obtížný pohyb po střeše při opravě, penetraci, nástřiku, úklid ) včetně 15% DPH
520 Kč/m²

Čištění střechy včetně následné aplikace chemie

Používaná chemie BPS 71 11 - / ŠVÉDSKO / nebo Smart Seal Mech-STOP / ANGLIE / nefungují na principu modré  skalice. Chemie se aplikuje zádovým postřikovačem na suché tašky či fasádu. Včetně 15% DPH
173 Kč/m²

renovační nátěr tašek  - nejkvalitnější varianta - 3x vrstva 

(čištění, penetrace, 3x vrstva barvy s obsahem silikonu, včetně funcizidní přísady do každé vrstvy) včetně 15% DPH
385 Kč/m²

Renovační nátěr plechové střechy

Záleží na velikosti plochy m², na četnosti zkorodovaných míst potřebných k odrezení a ošetření základovou barvou, na druhu použité barvy, počtu vrstev, sklonu střechy. Z důvodu vytvoření silné vrstvy barvy na starších plechových krytinách je na plechové střeše spotřeba barvy největší. Především u falcované krytiny v malém sklonu a trapézového plechu je spotřeba velká, tudíž roste i cena. Včetně 15% DPH
356 Kč/m²

Čištění tašek + aplikace hydrofobního transparentního (průhledného) nástřiku

Impregnační nátěr na střechu bez rozpouštědel vytvoří voděodolnou bariéru na povrchu střechy.
Včetně 15% DPH
218 Kč/m²

čištění střechy - záleží na typu střechy a míry znečištění 

85- 100 Kč/m²
ORIENTAČNÍ CENÍK
K ceně je .. nutné .. přičíst pro soukromé osoby DPH 15%, pro firmy 21% nebo přenesenou daní. Jedná se pouze o orientační ceník. 

Podmínky realizace

Připojení k vodě a elektrice, ideál obecní řád vody a nejlépe 400V 
Pevné nervy a pokud možno dobrá nálada, pití a jídlo vítáme, ale rozhodně není podmínkou :) 
V případě, že se jedná o dvojdomek, nebo RD je v těsné blízkosti souseda a máte špatné sousedské vztahy, tak nás na to prosím upozorněte. 
Soused v těsné blízkosti, by měl vědět o provedení prací ještě před našim příjezdem.

K povrchu některých typu střech se přidává faktor zvlnění  11 % až  18 % ( NEtýká se rovných plechů a tašek např. tegalit ) 
ikdyž mnou používané barvy podléhají kritice od pražské firmy, tak na střechách od roku 1999 drží a fungují. na vyžádání není problém jak na tašky, plechy  tak i na eternit použít syntetickou barvu nebo dvousložkové polyuretanové laky.
*** Kompletní renovace betonové tašky s alpským posypem nebo staré porézní betonové krytiny doporučuji provést 3x vrstvou barvy, aby došlo k opravdu dokonalému překrytí veškerého posypu na tašce nebo ucelení pórovitého, povrchově neupraveného glazurou neošetřeného staršího betonu )  
Jedná se také o střechy z betonové krytiny, které se přestříkávají z původního stavu např. cihlově červené na antracit, černou, čokoládu atd. nebo z  černé na červenou ( např. z důvodu nařízení památkové péče ... ) 
° 70% asfaltových šindelů nedoporučuji čistit
Další nátěry se počítají zvláště - krajové tašky, závětrné lišty, oplechování komínu, žlaby, svody, oblepy střešních panelů, fasády, střešních oken atd... doprava cca 13Kč/km - dle dohody s možností ubytování v místě prací. 

Tašky Bobrovky se renovují minimálně, když už je kvalita dobrá a čištění + barva dává smysl, tak jedině z plošiny, která se musí v blízkém okolí pronajmout ( režie zákazníka ).

UPOZORNĚNÍ pro zákazníky, nechávající si pouze umýt betonové tašky

U ČIŠTĚNÍ BETONOVÝCH TAŠEK VZNIKÁ PROBLÉM. PO VYČIŠTĚNÍ NEJVÍCE NAMÁHANÉ STRANY SLUNCEM SE ČASTO PROJEVÍ STAV KRYTINY, KTERÝ NENÍ VIDĚT PŘED SAMOTNÝM ČIŠTĚNÍM. MÍSTY BUDE PROSVÍTAT BETON, A BARVA JE ZCELA VYMYTÁ, VYŠIŠOVANÁ VLIVEM POČASÍ BĚHEM LET (DÉŠŤ, SLUNCE, MRÁZ, SILNÝ PROVOZ V BLÍZKOSTI VAŠÍ NEMOVITOSTI).
NAOPAK NA SEVERNÍ STRANĚ, KAM SLUNCE NEDOSAHUJE V TAKOVÉ MÍŘE, JE STAV KRYTINY ESTETICKY PŘED ČIŠTĚNÍM NEJHORŠÍ, ALE KVALITA PŮVODNÍ BARVY JE DÍKY VLIVU SLABÉHO SLUNEČNÍHO SVITU DOBRÁ. VAROVÁNÍ SE TÝKÁ PŘEDEVŠÍM LIDÍ, KTEŘÍ CHTĚJÍ POUZE CHEMICKOU OCHRANU A MYSLÍ SI, ŽE STŘECHA BUDE I PO 15, 20 LETECH JAKO NOVÁ BEZ APLIKACE PENETRACE A BARVY. PROTO ZCELA JASNĚ DOPORUČUJI KOMPLETNÍ RENOVCI STŘECHY VČETNĚ BARVY. Tento poblém se týká i Bramacu s Aplským posypem, ten je barevný sice i uvnitř  tašky, po samotném vyčištění je celkem esteticky líbivá, avšak ne tak jako po nástřiku barvou. 
POZOR NA CENY u některých firem ZAČÍNAJÍCÍ SLOVY NAPŘÍKLAD : CENA JIŽ OD 100,- ZA 1M2 ČIŠTĚNÍ VČETNĚ HYDRO NÁSTŘIKU...TAKOVÁ CENA JE VĚTŠINOU V PRŮMĚRU 160,- M². TADY TO JE ALESPOŇ VŠE NAPSANÉ TAK, JAK TO JE.
 
Snažím se vyhýbat nátěru žlabů. Zaberou kolikrát více času, než celá plocha střechy. Poranění lýtka mi nedovoleje příliš dlouho stát na žebříku.                  
zobrazit vícezobrazit méně

Orientační ceník

Nátěr eternitové střechy o velikosti např. 190m² včetně nátěru oplechování a dopravy

(23 000 Kč materiál / penetrace, barvy, fungicid / + 12000 Kč práce čištění střechy + 17 000 Kč práce 2x nátěr střechy + doprava a nátěr detailů)
63000,-

Nátěr plechové střechy falcované (mírně zkorodované) o velikosti např. 190m²

(22 000 Kč materiál + 10000 Kč práce čištění střechy + cca 3000 Kč práce škrabání koroze + základní barva + 16 000 Kč práce 2x nátěr střechy + doprava )
ZÁLEŽÍ NA STAVU PLECHU, POČET VRSTEV, ZVOLENÍ TECHNOLOGIE
Kompletní cena je cca 57 000 Kč

Čištění betonové krytiny - tašky zarostlé mechem, lišejníky, plísní, nálety, nežádoucí vegetací, 200m² + aplikace chemie BPS 7111 nebo Smart Seal mech - STOP

(9500 Kč materiál / 2x 20l chemie TRION BPS 71 11 / + 11500 Kč práce čištění střechy + 4000 Kč práce aplikace chemie na povrch krytiny)
Kompletní cena je 30 000 Kč
Naším nejčastěji používaným materiálem je německá akrylátová barva Meffert MF 1000 (MD Roof) Dachbeschichtung. Po očištění střechy aplikujeme penetrační nátěr. V případě, že eternitová krytina ještě nevykazuje vyšší formy degradace, používáme vodouředitelnou penetraci D14, v opačném případě již hlubší rozpouštědlovou penetraci D15. Dále následuje dvojí nátěr střechy vrchní barvou. V posledních letech však na krytinu velmi často aplikujeme i třetí nátěr, který na povrchu vytvoří již velmi silnou vrstvu a tím prodlouží životnost celého nátěrového systému (cena za třetí nátěr je cca 75 - 80 Kč/m²).
Jistou alternativou k materiálu MF 1000 Dachbeschichtung je v podobné cenové relaci rozpouštědlová barva Takbeläggningsfärg od švédského výrobce Hagmans. Po očištění se neaplikuje penetrace, ale přímo samotný nátěr ve dvou vrstvách. Barva je tvořena modifikovanými pryskyřicemi na bázi akrylátu a je plněna mikrovlákny.
V naší nabídce máme také špičkový materiál od švédského výrobce Hagmans - Aquabarr 2012 - povrchový nátěr s výtečnou trvanlivostí a odolností vůči povětrnosti. Je pružný do teploty -23°C, odolný vůči alkalickým chemikáliím, zašpinění, je paropropustný (má funkci "Goretexu"). Vytváří bezespárou polymerovou bariéru proti vodě a vlhkosti.
Před samotným nátěrem se povrch zpenetruje materiálem Düfa D14 nebo D15. Poté se aplikují 2 nástřiky barvou Aquabarr 2012, aby se vytvořila požadovaná vrstva nátěru.
(cena za 1 m² - od 230 Kč - materiál + práce, viz. používaný materiál)


Další perfektní a nově používaný materiál je PPG SIGMA - dvousložkový polyuretan, který se velice hodí na čisté a neoloupané plechy. Lze namíchat přesně dle Vašeho požadavku na odstín RAL. 
Na výslovné přání zákazníka jsem schopný použít barvy české výroby. Celková cena renovace střechy je pak samozřejmě nižší (plná renovace 1m²......od 140 Kč). Aplikaci těchto barev díky nižší kvalitě a kratší trvanlivosti nátěru ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI. Nedoporučuji Eternal, Fest B atd.

Pracujeme pouze s osvědčenými německými a švédskými materiály, které vynikají svojí kvalitou a životností.
Zdarma vám poradíme a vypracujeme cenovou nabídku pro renovaci vaší střechy.
© 2023 Jan Vídenský | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram