Ceník 2023

renovační nátěr tašek - klasická varianta 

nejžádanější a nejčastější 
- v ceně :
čištění vysokotlakým zařízením, aplikace speciální penetrace určené k dané barvě (materiál + práce) , 2x airless nástřik barvy (materiál + práce) (cena je ovlivněna stavem krytiny, počtem m² ***
270 - 285,- Kč/m²

renovační nátěr eternitu - šablony / desky 


čištění vysokotlakým zařízením, aplikace speciální penetrace určené k dané barvě (materiál + práce) , 2x airless nástřik barvy. Náročné čištění, obtížný pohyb po střeše při opravě, penetraci, nástřiku, úklid ) 
295 - 330,- Kč/m²

Čištění střechy včetně následné aplikace chemie

Používaná chemie BPS 71 11 - / ŠVÉDSKO / nebo Smart Seal Mech-STOP / ANGLIE / nefungují na principu modré  skalice. Chemie se aplikuje zádovým postřikovačem na suché tašky či fasádu.
140 Kč/m²

Čištění střechy včetně následné aplikace chemie

Používaná chemie Chemie Q roof 
https://www.chemiq.cz/spolupracujeme
120 Kč/m²

renovační nátěr tašek  - nejkvalitnější varianta - 3x vrstva 

(čištění, penetrace, 3x vrstva barvy s obsahem silikonu, včetně funcizidní přísady do každé vrstvy)
320 - 350 Kč/m²

Renovační nátěr plechové střechy

Záleží na velikosti plochy m², na četnosti zkorodovaných míst potřebných k odrezení a ošetření základovou barvou, na druhu použité barvy, počtu vrstev, sklonu střechy. Z důvodu vytvoření silné vrstvy barvy na starších plechových krytinách je spotřeba barvy největší právě u plechu. Především u falcované krytiny v malém sklonu a trapézu je spotřeba velká. 
275 - 360 Kč/m²

Čištění tašek + aplikace hydrofobního transparentního (průhledného) nástřiku

Impregnační nátěr na střechu bez rozpouštědel vytvoří voděodolnou bariéru na povrchu střechy.
Záleží na typu krytiny, poréznosti materiálu a savosti. Náklady na 100m² - (práce čištění cca 7500,- + materiál impregnačního nátěru 8000,- + 2000,- práce aplikace materiálu na krytinu) = 17 500,-
175 Kč/m²

čištění střechy - záleží na typu střechy a míry znečištění 

85- 100 Kč/m²
ORIENTAČNÍ CENÍK
K ceně je .. nutné .. přičíst pro soukromé osoby DPH 15%, pro firmy 21% nebo přenesenou daní. Jedná se pouze o orientační ceník. 

Podmínky realizace

Připojení k vodě a elektrice, ideál obecní řád vody a nejlépe 400V 
Pevné nervy a pokud možno dobrá nálada, pití a jídlo vítáme, ale rozhodně není podmínkou :) 
V případě, že se jedná o dvojdomek, nebo RD je v těsné blízkosti souseda a máte špatné sousedské vztahy, tak nás na to prosím upozorněte. 
Soused v těsné blízkosti, by měl vědět o provedení prací ještě před našim příjezdem.

K povrchu některých typu střech se přidává faktor zvlnění  11 % až  18 % ( NEtýká se rovných plechů a tašek např. tegalit ) 
ikdyž mnou používané barvy podléhají kritice od pražské firmy, tak na střechách od roku 1999 drží a fungují. na vyžádání není problém jak na tašky, plechy  tak i na eternit použít syntetickou barvu nebo dvousložkové polyuretanové laky.
*** Kompletní renovace betonové tašky s alpským posypem nebo staré porézní betonové krytiny doporučuji provést 3x vrstvou barvy, aby došlo k opravdu dokonalému překrytí veškerého posypu na tašce nebo ucelení pórovitého, povrchově neupraveného glazurou neošetřeného staršího betonu )  
Jedná se také o střechy z betonové krytiny, které se přestříkávají z původního stavu např. cihlově červené na antracit, černou, čokoládu atd. nebo z  černé na červenou ( např. z důvodu nařízení památkové péče ... ) 
° 70% asfaltových šindelů nedoporučuji čistit
Další nátěry se počítají zvláště - krajové tašky, závětrné lišty, oplechování komínu, žlaby, svody, oblepy střešních panelů, fasády, střešních oken atd... doprava cca 7Kč/km - dle dohody s možností ubytování v místě prací. 

Tašky Bobrovky se renovují minimálně, když už je kvalita dobrá a čištění + barva dává smysl, tak jedině z plošiny, která se musí v blízkém okolí pronajmout ( režie zákazníka ).

V případě Vašeho zájmu lze do barvy určené k nátěru eternitu a tašek přimíchat speciální fungicid působící proti opětovnému růstu mechu ( barva bude kyselejší a odolnější vůči nežádoucí vegetaci). Cena při použití tohoto přípravku se zvedá o 20Kč na každém m2. Tento přípravek do barvy Meffert na tašky, eternity a plechy je v původní ceně již započítán. Lze provést i 3x nástřik barvy - kvalita nátěru tím výrazně stoupá (c ca o 70Kč dražší na m2). Na zažádání lze zaslat více referencí na Vámi vybraný barevný odstín nebo přímo adresu zakázky v okolí Vašeho bydliště.

UPOZORNĚNÍ pro zákazníky, nechávající si pouze umýt betonové tašky

U ČIŠTĚNÍ BETONOVÝCH TAŠEK VZNIKÁ PROBLÉM. PO VYČIŠTĚNÍ NEJVÍCE NAMÁHANÉ STRANY SLUNCEM SE ČASTO PROJEVÍ STAV KRYTINY, KTERÝ NENÍ VIDĚT PŘED SAMOTNÝM ČIŠTĚNÍM. MÍSTY BUDE PROSVÍTAT BETON, A BARVA JE ZCELA VYMYTÁ, VYŠIŠOVANÁ VLIVEM POČASÍ BĚHEM LET (DÉŠŤ, SLUNCE, MRÁZ, SILNÝ PROVOZ V BLÍZKOSTI VAŠÍ NEMOVITOSTI).
NAOPAK NA SEVERNÍ STRANĚ, KAM SLUNCE NEDOSAHUJE V TAKOVÉ MÍŘE, JE STAV KRYTINY ESTETICKY PŘED ČIŠTĚNÍM NEJHORŠÍ, ALE KVALITA PŮVODNÍ BARVY JE DÍKY VLIVU SLABÉHO SLUNEČNÍHO SVITU DOBRÁ. VAROVÁNÍ SE TÝKÁ PŘEDEVŠÍM LIDÍ, KTEŘÍ CHTĚJÍ POUZE CHEMICKOU OCHRANU A MYSLÍ SI, ŽE STŘECHA BUDE I PO 15, 20 LETECH JAKO NOVÁ BEZ APLIKACE PENETRACE A BARVY. PROTO ZCELA JASNĚ DOPORUČUJI KOMPLETNÍ RENOVCI STŘECHY VČETNĚ BARVY. Tento poblém se týká i Bramacu s Aplským posypem, ten je barevný sice i uvnitř  tašky, po samotném vyčištění je celkem esteticky líbivá, avšak ne tak jako po nástřiku barvou. 
POZOR NA CENY u některých firem ZAČÍNAJÍCÍ SLOVY NAPŘÍKLAD : CENA JIŽ OD 100,- ZA 1M2 ČIŠTĚNÍ VČETNĚ HYDRO NÁSTŘIKU...TAKOVÁ CENA JE VĚTŠINOU V PRŮMĚRU 160,- M². TADY TO JE ALESPOŇ VŠE NAPSANÉ TAK, JAK TO JE.
 
Snažím se vyhýbat nátěru žlabů. Zaberou kolikrát více času, než celá plocha střechy.                  
Samozřejmě je jasné, že pracuji raději u lidí, kteří si práci objednali a chtěli pouze od mé společnosti. Nemám rád typ lidí, který napíše do 5 firem a čeká, kdo nabídne nejmenší částku na odvedení prací. Věřte, že cena prací a materiálu se někde hned a nebo časem projeví. Ale to je dnes normální a každý se snaží ušetřit. Důležité je, aby se Vám to vyplatilo a nešetřilo se na nesprávném místě. Také se asi nemusím ptát, jestli nás lidé, kteří nám nedají ani napít, natož najíst, u nich nenechají přespat, když mají možnost, jsou přecitlivělí na nepořádek okolo domu, když se čistí střecha a stále všude zamykají. Správný domácí nám dá pití, jídlo a řekne „To neuklízejte, to vezme sekačka z trávy...“ Tato práce je náročná jak na psychiku, klouby, svaly, dýchací cesty, organizaci, tak i na rodinný život. V ČR bohužel lidé vyžadují slevy, stačí malá, jakákoliv sleva a jsou šťastní... mělo by to být naopak se vděčností, že vůbec někdo přijel, bohužel toto období skončilo v roce cca 2008. Dobré je si uvědomit, kolik dnes vše stojí peněz.......jaké jsou ceny nájmů, vybavení od trysky, filtru až po wapku a airless stroj, materiálů, v jaké zemi žijeme, kolik se platí soc. a zdrav. pojištění, úrazové pojištění a hlavně kolik měsíců v roce tato práce lze vykonávat. V této naší zemi buď mrzne, prší, sněží, fouká a nebo je moc teplo... Vše je nakloněno proti a čím déle pracuji, tím mi to přijde jako větší boj proti větrným mlýnům :) Když nemrzne, tak fouká, když nefouká, tak je moc teplo, ale zaměstnat bych se tedy už nikdy nenechal, jedna nejmenovaná pokrývačská firma z Hradce Králové se totiž neštítí v dnešní době za celodenní práci na střeše platit zaměstnancům 17500,- měsíčně... to si u mě šikovný brigádník při čištění střechy větších rozměrů a samostatnosti vydělá i za 3 dny...

Jestli chcete novou střechu, mohu doporučit firmu, která dělá nové střechy.

Jestli chcete vyčistit a natřít střechu levně, tak Vám také mohu doporučit firmy, které dělají levněji.
zobrazit vícezobrazit méně

Orientační ceník

Nátěr eternitové střechy o velikosti např. 190m² včetně nátěru oplechování a dopravy

(23 000 Kč materiál / penetrace, barvy, fungicid / + 12000 Kč práce čištění střechy + 17 000 Kč práce 2x nátěr střechy + doprava a nátěr detailů)
63000,-

Nátěr plechové střechy falcované (mírně zkorodované) o velikosti např. 190m²

(22 000 Kč materiál + 10000 Kč práce čištění střechy + cca 3000 Kč práce škrabání koroze + základní barva + 16 000 Kč práce 2x nátěr střechy + doprava )
ZÁLEŽÍ NA STAVU PLECHU, POČET VRSTEV, ZVOLENÍ TECHNOLOGIE
Kompletní cena je cca 57 000 Kč

Čištění betonové krytiny - tašky zarostlé mechem, lišejníky, plísní, nálety, nežádoucí vegetací, 200m² + aplikace chemie BPS 7111 nebo Smart Seal mech - STOP

(9500 Kč materiál / 2x 20l chemie TRION BPS 71 11 / + 11500 Kč práce čištění střechy + 4000 Kč práce aplikace chemie na povrch krytiny)
Kompletní cena je 30 000 Kč
Naším nejčastěji používaným materiálem je německá akrylátová barva Meffert MF 1000 (MD Roof) Dachbeschichtung. Po očištění střechy aplikujeme penetrační nátěr. V případě, že eternitová krytina ještě nevykazuje vyšší formy degradace, používáme vodouředitelnou penetraci D14, v opačném případě již hlubší rozpouštědlovou penetraci D15. Dále následuje dvojí nátěr střechy vrchní barvou. V posledních letech však na krytinu velmi často aplikujeme i třetí nátěr, který na povrchu vytvoří již velmi silnou vrstvu a tím prodlouží životnost celého nátěrového systému (cena za třetí nátěr je cca 75 - 80 Kč/m²).
Jistou alternativou k materiálu MF 1000 Dachbeschichtung je v podobné cenové relaci rozpouštědlová barva Takbeläggningsfärg od švédského výrobce Hagmans. Po očištění se neaplikuje penetrace, ale přímo samotný nátěr ve dvou vrstvách. Barva je tvořena modifikovanými pryskyřicemi na bázi akrylátu a je plněna mikrovlákny.
V naší nabídce máme také špičkový materiál od švédského výrobce Hagmans - Aquabarr 2012 - povrchový nátěr s výtečnou trvanlivostí a odolností vůči povětrnosti. Je pružný do teploty -23°C, odolný vůči alkalickým chemikáliím, zašpinění, je paropropustný (má funkci "Goretexu"). Vytváří bezespárou polymerovou bariéru proti vodě a vlhkosti.
Před samotným nátěrem se povrch zpenetruje materiálem Düfa D14 nebo D15. Poté se aplikují 2 nástřiky barvou Aquabarr 2012, aby se vytvořila požadovaná vrstva nátěru.
(cena za 1 m² - od 230 Kč - materiál + práce, viz. používaný materiál)


Další perfektní a nově používaný materiál je PPG SIGMA - dvousložkový polyuretan, který se velice hodí na čisté a neoloupané plechy. Lze namíchat přesně dle Vašeho požadavku na odstín RAL. 
Na výslovné přání zákazníka jsem schopný použít barvy české výroby. Celková cena renovace střechy je pak samozřejmě nižší (plná renovace 1m²......od 140 Kč). Aplikaci těchto barev díky nižší kvalitě a kratší trvanlivosti nátěru ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI. Nedoporučuji Eternal, Fest B atd.

Pracujeme pouze s osvědčenými německými a švédskými materiály, které vynikají svojí kvalitou a životností.
Zdarma vám poradíme a vypracujeme cenovou nabídku pro renovaci vaší střechy.
© 2023 Jan Vídenský | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram