Ceník

Kompletní renovační nátěr střechy - běžná varianta

nejžádanější a nejčastěji aplikovaný postup prací
(tašky, eternit) - v ceně :
čištění vysokotlakým zařízením, aplikace speciální penetrace (materiál + práce) , 2x airless nástřik barvy (materiál + práce) (cena je ovlivněna stavem krytiny, počtem m² a použitím či nepoužitím fungicidu) ***
240 Kč/m²

Čištění tašek, eternitu, plechu, asfaltu °

(záleží na počtu m², stavu krytiny)
(čistá voda z obecního řádu, studny, bazénu) spotřeba 950l/h
60 - 80 Kč/m²

Čištění střechy včetně následné aplikace chemie

Používaná chemie BPS 71 11 - / ŠVÉDSKO / nebo Smart Seal Mech-STOP / ANGLIE / nefungují na principu modré ani zelené skalice... Chemie se aplikuje zádovým postřikovačem na suché tašky či fasádu.
125 Kč/m²

Čištění střechy včetně následné aplikace chemie

Používaná chemie Chemie Q roof - levnější varianta, tento materiál nemám skladem.
https://www.chemiq.cz/spolupracujeme
105 Kč/m²

Kompletní renovační nátěr střechy - nejlepší varianta

(čištění, penetrace, 3x vrstva barvy s obsahem silikonu + včetně funcizidní přísady do každé vrstvy)
320 Kč/m²

Renovační nátěr plechové střechy

Záleží na velikosti plochy m², na četnosti zkorodovaných míst potřebných k odrezení a ošetření základovou barvou a na druhu použité barvy.
250 - 280 Kč/m²

Čištění tašek + aplikace hydrofobního transparentního (průhledného) nástřiku

Impregnační nátěr na střechu bez rozpouštědel vytvoří voděodolnou bariéru na povrchu střechy.
Záleží na typu krytiny, poréznosti materiálu a savosti. Náklady na 100m² - (práce čištění cca 7500,- + materiál impregnačního nátěru 8000,- + 2000,- práce aplikace materiálu na krytinu) = 17 500,-
175 Kč/m²

Čištění betonové krytiny Bramac ALPSKÝ POSYP

75 - 95 Kč/m²
ORIENTAČNÍ CENÍK
Uvedené ceny jsou bez DPH

Podmínky realizace

Připojení k vodě a elektrice, nejlépe 380V , lze i 230V (výkon čistícího zařízení tím klesá)
Pevné nervy a pokud možno dobrá nálada, pití a jídlo vítáme, ale rozhodně není podmínkou :)
V případě, že se jedná o dvojdomek, nebo RD je v těsné blízkosti souseda a máte špatné sousedské vztahy, tak nás na to prosím upozorněte. 
Soused by měl vědět o provedení prací ještě před našim příjezdem.
*** (U kompletní renovace / čištění + penetrace + barva / Bramacu s posypem doporučuji provést 3x vrstvu barvy, aby došlo k opravdu dokonalému nátěru veškerého posypu na tašce) Týká se především střech, které se přestříkávají z původního stavu např. cihlově červené na antracit atd. nebo černé na cihlově červenou.
° 70% asfaltových šindelů nedoporučuji čistit
Další nátěry se počítají dle dohody, doprava cca 1000,- až 2000,- po ČR - dle dohody s možností ubytování v místě prací. V případě Vašeho zájmu lze do barvy určené k nátěru eternitu a tašek přimíchat speciální fungicid působící proti opětovnému růstu mechu ( barva bude kyselejší a odolnější vůči nežádoucí vegetaci). Cena při použití tohoto přípravku se zvedá o 20Kč na každém m2. Lze provést i 3x airless nástřik barvy - kvalita nátěru tím výrazně stoupá ( cca o 70Kč dražší na m2 ). Na zažádání lze zaslat více referencí na Vámi vybraný barevný odstín nebo přímo adresu zakázky v okolí Vašeho bydliště.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

U ČIŠTĚNÍ BETONOVÝCH TAŠEK VZNIKÁ PROBLÉM. PO VYČIŠTĚNÍ NEJVÍCE NAMÁHANÉ STRANY SLUNCEM SE ČASTO PROJEVÍ STAV KRYTINY, KTERÝ NENÍ VIDĚT PŘED SAMOTNÝM ČIŠTĚNÍM. MÍSTY BUDE PROSVÍTAT BETON, A BARVA JE ZCELA VYMYTÁ, VYŠIŠOVANÁ VLIVEM POČASÍ BĚHEM LET (DÉŠŤ, SLUNCE, MRÁZ, SILNÝ PROVOZ V BLÍZKOSTI VAŠÍ NEMOVITOSTI).
NAOPAK NA SEVERNÍ STRANĚ, KAM SLUNCE NEDOSAHUJE V TAKOVÉ MÍŘE, JE STAV KRYTINY ESTETICKY PŘED ČIŠTĚNÍM NEJHORŠÍ, ALE KVALITA PŮVODNÍ BARVY JE DÍKY VLIVU SLABÉHO SLUNEČNÍHO SVITU DOBRÁ. VAROVÁNÍ SE TÝKÁ PŘEDEVŠÍM LIDÍ, KTEŘÍ CHTĚJÍ POUZE CHEMICKOU OCHRANU A MYSLÍ SI, ŽE STŘECHA BUDE I PO 15,20 LETECH JAKO NOVÁ BEZ APLIKACE PENETRACE A BARVY. PROTO ZCELA JASNĚ DOPORUČUJI KOMPLETNÍ RENOVCI STŘECHY VČETNĚ BARVY. SAMOTNÉ ČIŠTĚNÍ TAŠEK BEZ DALŠÍ APLIKACE BUĎ CHEMIE NEBO BARVY POD 200M² NEPROVÁDÍME.
POZOR NA CENY u některých firem ZAČÍNAJÍCÍ SLOVY NAPŘÍKLAD : CENA JIŽ OD 100,- ZA 1M2 ČIŠTĚNÍ VČETNĚ HYDRO NÁSTŘIKU...TAKOVÁ CENA JE VĚTŠINOU V PRŮMĚRU 150,- M². TADY TO JE ALESPOŇ VŠE NAPSANÉ TAK, JAK TO JE.

UŽ 5 LET JSEM NEŠŤASTNÝ, KDYŽ SE NATÍRAJÍ ŽLABY.... JE TO ZTRÁTA ČASU ZA PÁR KORUN, MÍSTO TOHO BY SE DALA ČISTIT UŽ JINDE STŘECHA A ZTRÁTA KVŮLI ŽLABUM JE VĚTŠINOU OKOLO 10 000,-
VĚTŠINOU ŽLABY ZABEROU VÍC NEŽ CELÁ PLOCHA STŘECHY. A PROTO NAVRHUJI CENU 11 000,- KČ ZA NÁTĚR ŽLABU NA KLASICKÉM RD. TŘEBA SI UDĚLÁTE NOVÉ, NATŘETE SI JE SAMI BARVOU, KTEROU VÁM ODLEJI A NEBO JE VYNECHÁTE UPLNĚ. MYSLÍM, ŽE TO NIKDO NEDOCENÍ, ŽE SE ŽLABY MUSÍ ČISTIT, 2X NATÍRAT VE VÝŠCE, RIZIKO LOUPÁNÍ BARVY JE VELKÉ A POTÉ SI ŘÍCT SMĚŠNÝCH 140KČ/MB JE O NIČEM. KDYŽ SE DOMLUVÍME TAK JE SAMOZŘEJMĚ UDĚLÁM A OPĚT TO CELÉ ODDŘU ZA DOBRÉ SLOVO..... ZNÁM SE :D
Samozřejmě je jasné, že pracuji raději u lidí, kteří si práci objednali a chtěli pouze od mé společnosti. Nemám rád typ lidí, který napíše do 5 firem a čeká, kdo nabídne nejmenší částku na odvedení prací. Věřte, že cena prací a materiálu se někde hned a nebo časem projeví. Ale to je dnes normální a každý se snaží ušetřit. Důležité je, aby se Vám to vyplatilo a nešetřilo se na nesprávném místě. Také se asi nemusím ptát, jestli nás lidé, kteří nám nedají ani napít, natož najíst, u nich nenechají přespat, když mají možnost, jsou přecitlivělí na nepořádek okolo domu, když se čistí střecha a stále všude zamykají. Správný domácí nám dá pití, jídlo a řekne „To neuklízejte, to vezme sekačka z trávy...“ Tato práce je náročná jak na psychiku, klouby, svaly, dýchací cesty, organizaci, tak i na rodinný život. V ČR bohužel lidé vyžadují slevy, stačí malá, jakákoliv sleva a jsou šťastní... mělo by to být naopak se vděčností, že vůbec někdo přijel, bohužel toto období skončilo v roce cca 2008. Dobré je si uvědomit, kolik dnes vše stojí peněz.......jaké jsou ceny nájmů, vybavení od trysky, filtru až po wapku a airless stroj, materiálů, v jaké zemi žijeme, kolik se platí soc. a zdrav. pojištění, úrazové pojištění a hlavně kolik měsíců v roce tato práce lze vykonávat. V této naší zemi buď mrzne, prší, sněží, fouká a nebo je moc teplo... Vše je nakloněno proti a čím déle pracuji, tím mi to přijde jako větší boj proti větrným mlýnům :) Když nemrzne, tak fouká, když nefouká, tak je moc teplo, ale zaměstnat bych se tedy už nikdy nenechal, jedna nejmenovaná pokrývačská firma z Hradce Králové se totiž neštítí v dnešní době za celodenní práci na střeše platit zaměstnancům 17500,- měsíčně... to si u mě šikovný brigádník při čištění střechy větších rozměrů a samostatnosti vydělá i za 3 dny...

Jestli chcete novou střechu, mohu doporučit firmu, která dělá nové střechy.

Jestli chcete vyčistit a natřít střechu levně, tak Vám také mohu doporučit firmy, které dělají levněji.

Orientační ceník

Nátěr eternitové střechy o velikosti např. 190m² včetně nátěru oplechování a dopravy

(21 000 Kč materiál / penetrace, barvy, fungicid / + 12000 Kč práce čištění střechy + 17 000 Kč práce 2x nátěr střechy + doprava a nátěr detailů)
Kompletní cena je cca 55 000 Kč

Nátěr plechové střechy falcované (mírně zkorodované) o velikosti např. 190m²

(22 000 Kč materiál + 10000 Kč práce čištění střechy + cca 3000 Kč práce škrabání koroze + základní barva + 16 000 Kč práce 2x nátěr střechy + doprava )
ZÁLEŽÍ NA STAVU PLECHU, POČET VRSTEV, ZVOLENÍ TECHNOLOGIE
Kompletní cena je cca 57 000 Kč

Čištění betonové krytiny - tašky zarostlé mechem, lišejníky, plísní, nálety, nežádoucí vegetací, 200m² + aplikace chemie BPS 7111 nebo Smart Seal mech - STOP

(9500 Kč materiál / 2x 20l chemie TRION BPS 71 11 / + 11500 Kč práce čištění střechy + 4000 Kč práce aplikace chemie na povrch krytiny)
Kompletní cena je 25 000 Kč
Naším nejčastěji používaným materiálem je německá akrylátová barva Meffert MF 1000 (MD Roof) Dachbeschichtung. Po očištění střechy aplikujeme penetrační nátěr. V případě, že eternitová krytina ještě nevykazuje vyšší formy degradace, používáme vodouředitelnou penetraci D14, v opačném případě již hlubší rozpouštědlovou penetraci D15. Dále následuje dvojí nátěr střechy vrchní barvou. V posledních letech však na krytinu velmi často aplikujeme i třetí nátěr, který na povrchu vytvoří již velmi silnou vrstvu a tím prodlouží životnost celého nátěrového systému (cena za třetí nátěr je cca 75 - 80 Kč/m²).
Jistou alternativou k materiálu MF 1000 Dachbeschichtung je v podobné cenové relaci rozpouštědlová barva Takbeläggningsfärg od švédského výrobce Hagmans. Po očištění se neaplikuje penetrace, ale přímo samotný nátěr ve dvou vrstvách. Barva je tvořena modifikovanými pryskyřicemi na bázi akrylátu a je plněna mikrovlákny.
V naší nabídce máme také špičkový materiál od švédského výrobce Hagmans - Aquabarr 2012 - povrchový nátěr s výtečnou trvanlivostí a odolností vůči povětrnosti. Je pružný do teploty -23°C, odolný vůči alkalickým chemikáliím, zašpinění, je paropropustný (má funkci "Goretexu"). Vytváří bezespárou polymerovou bariéru proti vodě a vlhkosti.
Před samotným nátěrem se povrch zpenetruje materiálem Düfa D14 nebo D15. Poté se aplikují 2 nástřiky barvou Aquabarr 2012, aby se vytvořila požadovaná vrstva nátěru.
(cena za 1 m² - od 230 Kč - materiál + práce, viz. používaný materiál)

V poslední době Aquabarr už moc nepoužívám.
Na výslovné přání zákazníka jsem schopný použít barvy české výroby. Celková cena renovace střechy je pak samozřejmě nižší (plná renovace 1m²........od 140 Kč). Aplikaci těchto barev díky nižší kvalitě a kratší trvanlivosti nátěru ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI.

Upozornění před podvodníky

V poslední době pár lidí nabylo dojmu, že tuto práci může vykonávat kde kdo, a to i bez živnostenského oprávnění!!! Krádež fotek ze zakázek, které byly zhotovené jménem Jan Vídenský, je dnes běžná praxe a realita. Nedůvěřujte prosím partám, rádoby firmám, skupině lidí bez www stránek, bez historie zakázek, bez možnosti prokázání konkrétních adres a jmen lidí, u kterých např. před 4 lety zhotovili nátěr střechy.

Věřte, že zaslání nějaké fotky na email nic neznamená, ideální je vyžádat si jména a adresy na bývalé zákazníky ve vašem okolí a stáří nátěru, tím si dokonale můžete ověřit kvalitu materiálu, kvalitu provedení práce a slušnost jednání. Věřím, že tím žádného bývalého zákazníka obtěžovat nebudete, naopak, rád se podělí se zážitky a dojmy z prací, navíc uvidíte odvedenou práci, například 5 let starou. 

Dále si dejte pozor, aby se někdo nevydával za mě, nebo za mé brigádníky. V dnešní době se nedá věřit nikomu a nikdy si nemůžete být jistí, že na Vaší střechu přijel někdo ode mě a nebo já. Nejlepší, když po příjezdu pracovníků zavoláte na číslo 605 755 220, které je uvedené na i na letáku, který budeme mít u sebe v autě a pro jistotu se přesvědčíte, že k vám nejede falešný Vrchní, prchni !!! Takový falešný vrchní, prchni muže mít názory typu: no a co, tak se jim to za dva roky oloupe vždyť je to jen nátěr... Věřte mi, že takto vyhodit peníze oknem nechcete. Na takovou partu bych sem mohl napsat jak číslo na mobil, tak i email, ale to nemám zapotřebí. Stačí, že dotyčný krade auta, peníze, fotky ze střech, ničí materiál v podobě barev. Když už je schopný tohoto, tak si myslím, že mu jeho černé svědomí dovolí vydávat se za mého pracovníka (každý nějak začínal).

Především mi jde o to, aby mi za nějaký čas nevolali cizí lidé, které já neznám, s tím, že po provedení prací zatéká do střechy, nebo že se jim loupe barva ze střechy a chtějí, abych přijel na reklamaci, proto si prosím ověřte, kdo u Vás pracuje a zdali vůbec má originální a nerozdělaný obal od materiálu, který Vám dají na střechu a co to je za materiál! Pozor na etiketou neoznačené kýble barev! POZOR NA PODVODNÍKY LŠ RENOVCE - UKRADLI MI MOJE FOTKY MÉ PRÁCE.
Pracujeme pouze s osvědčenými německými a švédskými materiály, které vynikají svojí kvalitou a životností.
Zdarma vám poradíme a vypracujeme cenovou nabídku pro renovaci vaší střechy.
© 2021 Jan Vídenský | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram