Kontakt

Renovační nátěry

Jan Vídenský

+420 605 755 220

info@strechyvidensky.cz

Sendražice 69 - Smiřice 
období sezony duben - říjen / pracuji jako ďas non - stop 
listopad - březen - po domluvě otevřeno a možno pracovat
Odpovědná osoba: Jan Vídenský
IČ: 19233019 | DIČ: CZ19233019

STŘECHY VÍDENSKÝ S.R.O.

zapsáno Krajským soudem v Hradci Králové oddíl C, 
vložka 51048
Bankovní spojení

258374958   / 0600 


Nyní, koncem února se seznam akcí na sezonu 2024 velice zaplňuje. Startovací akce letošní pracovní sezony budou např. nátěr plechové střechy o rozloze 500m2 plicního odělení v areálu nemocnice Nové Město na Moravě, renovace plechové střechy o rozloze 570m2 MŠ Doudleby nad Orlicí, hala z trapézového plechu o rozloze 1500m2 v závodu Ferodo Kostelec nad Orlicí, několik rodinných domků s betonovou krytinou - například Nymburk, Kněžmost, Říčany, Praha, Sloupnice, HK atd.. )  V plánu jsou letos i výjezdy například  - Kraslice, Plzeň, Jižní Morava, Ostravsko, okolí Litoměřic, Vansdorfu atd.  V případě nedostupnosti mobilu využijte služby Whatsapp - 605 755 220 
Nejlepší info ke střeše do e-mailu : Adresa objektu, telefonické spojení, fotografie střechy, představa o odstínu, informace o vodovodní přípojce a možnosti připojení na motorový proud - jaký je jistič, případně kam voda ze střechy svodem odtéká. Prosím nikdy nenabízejte své hadice na vodu, plastové rychlospojky, vapky. Uvítám v den čištění a i nástřiku střechy uklizené a veškeré zbytečné věci na parapetech v nejbližším okolí objektu, odparkovaný automobil, zavřená okna. 


18.5.2024  V důsledku neloajajity stáleho kolegy, marodky stávajícího kolegy a špatnému zdravotnímu stavu mojí levé ruky ( brnění, tlak, necitlivost ) přijímám pouze a jen zakázky, které za to stojí a rozodně nebudu přijímat žadné chy
atky, chaty, chalupy se špatným připojením vody nebo motorového proudu, eternity, dálky jako je moravskoslezský kraj atd...  4 auta, 4 vapky, 5 kompresorů avšak spoleh mam pouze a jen v sobě samotném.. děkuji za pochopení a případmé doporučení na odolného pracovníka.


2.5.2024 23:32 - zatím probíhá perfektně rozjetá sezona, práce se hromadí, mám dokoce i nové celkem spolehlivé lidi, problémy s auty klasika - ale jede to.... prosím nepište mi kvůli chatám, malým eternitům atd.... já vám sice odepíšu, ale řeším nyní tak velké RD a ostatní střechy, že na 90% to letos neudělám.... voda a 400V je důležitá věc na renovaci vaší střechy, tento týden se udělalo 1800m2 barvou.... cesta na Slezko a do okolí Žiliny se blíží, druhá parta bude působit v okolí +- 100km od Hradce Králové.... pište prosím v nočních hodínách na Whatsuppu ideálně okolo 23hod až půlnoci.... nebo volejte ráno od 5:40hod do 7hod - díky  Byl bych moc rád za tuto věc: prosím, aby mě kontaktovali pouze vážní zájemci o renovaci střechy. Během podzimu, zimy a kraje jara mám čas a u PC trávím dost času, takže nabídka a komunikace se zákazníky není problém a v některých případech mě to i dost baví. Jenomže během pracovní sezóny (2.pol. jara, léto a 1.pol podzimu) to je cekem mazec, dělám každý den, včetně víkendů a svátků. Jakmile začnou české letní nesnesitelné teploty, tak vstávám cca ve 4 ráno z důvodu velké teploty už v ranních hodinách, snažím se dodržet základní technologické podmínky pro nástřik barvy, především teplotu povrchu, především u finálních vrstev tmavšími odstíny. V žádné klimatizované kanceláři nikdo nesedí a všechy cenové nabídky řeším během pracovního procesu na střeše nebo unavený po večerech.  Jestli spěcháte s renovací střechy, ještě před instalací střešních slunečních panelů, tak jste tu správně, předbíhat v pořadí smluvených střech je u mě normální a když zavoláte a nic se složitě nedomlouvá, tak někdy už  i druhý den můžete mít střechu umytou a připravenou k nástřiku barvou. Tento půlrok je  namáhavý jak fyzicky tak psychicky. V dnešní době by chtěl každý Čech slevu, ale je dobré si uvědomit, že ta sleva bude na úkor kvality a tu přeci snižovat nechceme. Kdyby bylo pouze po mém, tak tu napíšu číslo účtu ( v kontaktech je ), kam zašlete zálohu na materiál  a poté se s Vámi budu teprve vážně bavit  a věnovat svůj čas Vaším problémům ohledně Vaší střechy. Bohužel toto je klasické mínus tohoto údělu a né zaměstnaneckého poměru. Svůj čas běhěm jara a léta minimálně věnuji rodině a  200let starému baráku, ten podle toho i vypadá když tu během RKC v létě nejsem..  Zkrátka zdržují lidé, kteří zkoušejí a poptávají bohužel pouze cenu. Kvalitní materiál nečeské výroby a suprově odvedená práce v dnešní drahé době něco stojí a levnější varianty od konkurence seženete 100%.  

 Bohužel více a více každoročně objevuji svoje fotky zrenovovaných střech na www stránkách a sociálních sítích nově vzniklých živnostníků. Ty si fotky buď pořídili většinou u mě běhěm praxe - brigády a nebo si je prostě drze stáhli střeba z Facebooku...za 7 let jich bylo už asi 10. Kradou se nejen fotky, ale i loga, reklamní letáky dokonce i texty a ceníky ( na kopírování textů a ceníků máme v Hradci jednoho specialistu, který mimo jiné  zařídil aby na Google přistála velice špatná recenze :) Ta mi dle zákazníků na druhou stranu dost pomohla - veškerým recenzích na googlu to dává větší autentičnost. Pět hvězdiček má kde kdo, ale 1 od nějakého kluka, který 14 dní pracoval a dost věcí pokazil to je už unikát :) Myslím si však, že já jsme originál sám o sobě a proto mám stále zajímavé zakázky po celé republice. Eternit rád přenechám konkurenci,  ať si azbest čistí a opravuje někdo jiný. My se specializujeme především na tašky a plechy. 

Za roky praxe v tomto specifickém oboru samozřejmě došlo k řadě přešlapů, vlastních gólů, nedoruzumnění. Po začátcích v letech 2015, 2016 a 2017, kdy jsem pracoval převážně sám a  jen občas nějaký brigádník při čištění nebo nástřiku asistoval, bylo vše v klidu. Od sezony 2018 práce však značně přibylo a i jednotlivé zakázky dostávají větších rozměrů ( haly, kostel, památkové objekty, bytové domy v centru měst, restaurace, penziony, velké RD, školy - provádění více akcí naráz )

Na jaře 2019 jsme omylem obarvili Nisu v Jablonci v obci Nová Ves na červeno ( špatné info od majitele objetku, kam že vlastně voda odtéká ze střechy)  Hasiči, policie, hygiena a už se rešilo... měsíc na to jsem v červnu 2019  v Ústí nad Labem spadl ze střechy na betonovou dlažbu z výšky 4,5m, okamžitá hospitalizce / zápěstí, loket, žebra, plotýnky. V březnu 2020 jeden kolega čistil až moc pečlivě a pomalu, až se voda dostala pod folíí do střechy,  další kolega v létě 2021 ještě než začal čistit tak zašpinil starou fasádu s freskami ( pod eternitem nebyla lepenka a vše vniklo na fasádu při spuštění vapky ). Oba dva se jmenovali Martinové, dávám si na Martiny už pozor. První čištění zatím nejuspěšnější sezony 2021 nedopadlo nejlépe, jeden naprosto nepříjemný nesympatický senior chtěl umýt tašky v Černilově u HK, nakonec se dělala pouze severní strana kde byl mech. Druhý den následoval telefonát, že chce střechu umýt znovu, protože jsou všude chyby ( míste kde zůstal mech ) Nejednalo se však o chyby, ale o vymytou barvu působením 15let počasí na nekvalitních betonových taškách..Vše jsem vysvětlil, objasnil a domlouvali jsme nástřik barvou, aby střecha opět hezká jako před 15 lety. Následně mi byla vyčtena Svíčková, polévka atd... takže s tímto pánem jsem se přestal bavit a 13000,- za čištění oželel... nakonec si střechu nechal dodatečně nastříkat barvou od jiné firmy ( moje barva prý vypadala jako ho..o a byla přemrzlá ) Jaro 2022 jedna celkem sympatická paní čekala po krátkém zábavném telefnickém rozhovoru cenu 38 000,- a já chtěl po dokončení práce během října  54 000,- ( špatně spočítala metry a ptala se na cenu, kdyby si střechu umyli sami...nakonec střecha byla o 24m2 větší než uvedla a střechu si sami neumyli + nátěry dětailů a doprava. A nepříjemné  nedorozumění bylo na světě. Pro ně, v jejich očích to znamenalo větší cenu, kterou nechápali a  pro mě každodenní rutinu, spočítal jsem jim to tak, jako na stovkách střech před nimi a nikde problém ohledně peněz nikdy nebyl. Sami si mě asi dokážete představit, jak poslouchám průpovídky jejího pana manžela, že můj kolega měl střechu umytou za 3 hodiny a v přepočtu to dělá 16 000,- z celkové ceny renovace střechy...odpovědi na toto jsou jednoduché - kupte si vybavení za 1/4 milionu a udělejte si to sami a nebo si objednejte někoho jiného, s barvou ETERNAL Vám to každý natře levněji. V ceníku je jasně dané, že vše je od metru čtverečního a né za jaký čas se střecha nabarví a nebo vyčistí . A jak řiká můj bývalý kolega ,, prodavačka ty rohlíky neprodává ale za komínem '' tzn, že celkově výškové rizikové práce jsou jinak hodnoceny než například zedníci, skladníci, zahradníci atd... Ve finále toto vše jsou ,, drobné ''které padnou na naftu, další barvu, opravu auta, výplaty kolegům, jídlo nebo ubytování v místě práce atd...nikdo na tom nezbohatne :) Takové názory jako tito lidé mají většinou celoživotní zaměstnanci a né lidi, kteří něco dělali ,, svého "
Takže postupem času a přibývajících pracovních sezon se vše doladilo tak, aby byla eliminace těchto problémů. Když se dělá více akcí najednou, znamaná to větší riziko všeho - úraz, těžší organizace, vyhýbání se špatnému počasí v jednotlivých regionech po republice a především zanedbání takových detailů jako je například - místo odtoku svodů ( obarvená voda z eternitu, úlomky staré barvy, mech), lepenka pod eternitem ( holá půda na latích, prknech ) špatný stav eternitových šablon (většinou problém,který není vidět - povylezlé hřebíčky od větru, které drží šablony v bednění a eternit praská ) kontaktování souseda během prací s následným rizikem ušpinění například jeho fasády, auta, skleníku, katastrofální stav starého nátěru na plechové střeše, který nebyl z fotek poznat ( střecha se myje klidně i  2x, další den se škrabe, brousí a už z toho není klasická dvoudenní akce ) O těchto možných problémen je dobré s majiteli nemovitosti promluvit aby později došlo k předcházení zbytečných problémů. Kdybych umyl a barvou nastříkal třeba  pouhých 20 střech tak o tom nemluvím a možná ani nevím, ale já jsem jich udělal cca 550 a tak nějak čím jsem starší, tím začínám být více opatrný. Asi.
                            
    
ŽÁDNÉ TERMÍNY VĚTŠINOU NEMÁM, JDE O KAŽDODENNÍ IMPROVIZACI KAM POJEDE KOLEGA ČIŠTIT, TEN KDO MI 2 ROKY PÍŠE A SNAŽÍ SE NĚCO DOMLUVIT, TAK KOLIKRÁT ZŮSTANE ZAPOMENUT, NĚKDO KDO NAPÍŠE NEBO ZAVOLÁ V SEZONĚ 2024 TAK STŘECHU MŮŽE MÍT UŽ I DRUHÝ DEN VYČIŠTĚNOU A PŘIPRAVENOU K NÁSTŘIKU BARVOU. Musím ale znát stav střechy, detail foto, adresu, základní info o odstínu barvy. Obvykle pracujeme z kraje sezony ( březen, duben, květen ) v okolí Hradce Králové a až od 2.poloviny  května začínají výjezdy - Morava, Ústecký kraj, Ostrava, Karlovy Vary a pod. Nemám rád zdlouhavé domlouvání, detailní zkoumání odstínu, ceny, termínu - je to pulroční improvizace a za roky co pracuji tímto temptem jsem zjistil, že člověk se může opravdu spolehnout pouze sám na sebe a ne na ostatní. Prosím buďte ve výběru zhotovitele střešního nátěru obezřetní.              Nepotřebuji žádnou placenou reklamu, práce mam stále až nad hlavu :) - J.Cimrman

časté dotazy:..................................... na které Vám často složitě odpovídám 

 barva se v letních měsících stříká ráno mezi vysušením střechy od rosy a dopoledním žárem ( záleží na skutečném počasí v daný den a jaký je konkrétně měsíc, někdy se už ráno stříká barva na suchou stranu kam slunce nejde a někdy na straně kam po ránu slunce nesvítí stříkat nelze, z důvodu rosy a tak se využije osluněná strana v době kdy rosa je suchá a povrch střechy ještě nepálí. 

vapka má spotřebu cca 1000 l / hodinu a zapotřebí je motorový proud 400V - jistič 16B padá - v tom případě se vapka zapojí na dráty do jističů
ideální jističe jsou 16C, 20, 25, 32.

v případě, že skříň od jističů chráněna proti otevření, je na řadě shánění elekřiny od sousedů, či hledání firmy, kde pujčují naftové agregáty - vapka má 9,7kW. Voda nesmí být špinavá, vapka nesmí nasát písek - idelám obecní přípojka vody, v případě absence přípojky je dobrý bazén, nebo cisterna např.od místních hasičů či IBC 1m3 nádrž.... sudy a studna většinou nestačí....  většinou se klasické RD čistí například 7 hodin... 

v průměru je možné vysokotlakým zařízením umýt betonové tašky s posypem, granulátem o rozloze cca 350m2.... trvá to cca 9 hodin + úklid
za deště většinou čistíme a  když je hezky, tak se dělá barva, když prší týden v kuse, tak pouze čistíme

přesně tak, elektrické dráty nad střechou nebo v její těsné blízkosti je dobré ještě před našim příjezdem mít od dodavatele proudu ochráněny, v zimě mám čas a střechy si prohlížím na mapách.cz a tohoto problému si všimnu, v letních měsících vám vše odkývu, zapíšu si na vás číslo, adresu, jaký odstín a na dráty nad vašim RD nebo zahradou zapomenu....většinou stačí zavolat ČEZ nebo E-on - akci provedou do 14 dní

v případě, že pod taškami nemáte folií, ani prkenný záklop s lepenkou, ale pouze latě, tak ano, nějaká voda se na půdu dostane - ideál zakrýt plachtou a nebo to uděláme my 

ano, bude to dobré, když sousedi budou o čištění vědět, dělá to hluk, nepořádek - nejlepsí je mít zajištěný vstup na jejich pozemek - můžeme dát plachtu

barvy přivezu s sebou, pokud se jedná o nějaký výjezd v delší vzdálenosti od Hradce Králové lze materiál zaslat zásilkovou službou přímo z centrálního skladu v Praze na vaší adresu. Po příjezdu je dobré barvy uschovat k vám do chladu mimo slunce 

pokud vodu ze střechy shromažďujete v sudech a zaléváte s ní zahradu tak mi to prosím sdělte, podřídím tomu volbu materiálu tak, aby i nadále bylo možné zachytávání dešťové vody a z barvy se neuvolňovaly například biocidy

ranovační akce RD ( čištění a nástřik ) trvá klasicky 2 dny, někdy 3

barva se neoloupe, veškeré materiály jsou osvědčené, fungují a nemá smysl nic měnit - maximálně tmavší odstín lehce bledne ( hnědá a antracit ) 

když si nás necháte u sebe doma na noc, tak vše bude jednodušší. Když nám seženete ubytování, ušetříte mě jedné starosti navíc a budu moc rád, nebudu muset unavený po mytí nebo nástřiku hledat na internetu ubytování

pevný termín většinou nikomu nedávám, většinou akce na celý týden vymýšlím napříkald v neděli večer a obesílám lidi sms, jestli by u nich nešlo v týdnu dělat - nejtěžší akce tedy jsou pro například lidi z Prahy, kteří maji chlaupu v Krkonoších bez přívodu vody a proudu, dají termín kdy to chtějí mít zrealizované - bez vody a propudu to je vše složité a navíc se může stát, že tento jejich vymyšlený daný termín bude pouze pršet a foukat vítr, nejlepší se přizpůsobit se počasí a částečně i nám ( v sezoně jsme většinou už v docela zajímavém rozpoložení :-) ) 
někdy ale však pevný termín není na škodu, alespoň se mam od čeho odrazit a podle čeho plánovat...

ano, dá se pracovat i ve Vaší nepřítomnosti - na čištěšní je zapotřebí voda a motorový proud, na stříkání penetrace a barvy 220V klasická zásuvka a voda. Veškeré práce probíhají z exteriéru ( žebříky, lana ) vstup na půdu není nutný, pouze v některých případech při sundávání lana, když není jiná možnost musíme jít ze střechy půdou ) 

pokud svod ze střechy je nevhodně napevno napojený na nějaký odtok, míříce například do rybníka, potoku, tak se to musí nějak zajistit. Během mytí je voda nepatrně obarvená původní barvou krytiny, nejlepšé varianta : vysadit svod, podvéknout plachtou, svést vodu do předem připravené nádrže nebo na jiné bezpečné místo na pozemku - hlavně neobarvit rybík, řeku, potok nebo cokoliv přírodně chráněné, především si dát pozor na studny 

v případě, že se během nebo po těsném dokončení nástřiku barvou přežene přeháňka, déšť a  nebo barva v chladnejším srpnovém podvečeru nestihne doschnout, tak se vše opraví a přestířká - vodové akryláty mají výhodu tohoto předělání, u syntetické barvy by už byl větší problém - ta ale zase schne rychleji než vodová. Nenechte se omámit povídkami, že syntetická barva je 4x pevnější a má 4x delší životnost.  Každý den mam na očích střechu udělanou Německým akrylátem z roku 2003 a vypadá stále ok. Znamná to tedy že dostanete na nástřik syntetikou záruku 4x delší než ode mě? Nebo 4x více než je udělaná střecha z roku 2003? 84let? Není však problém na vyložené přání zákazníka provést renovaci barvou, která se ředí ředidlem a ne vodou. Například perfektní materiál Hagmnas Takbell - Švédsko. Dle mého však kvalitní syntetická barva patří na hliník a na dobře připravený povrch pozinkované střechy. Na beton však zpravidla dáváme pružné akrylátové německé výrobky s obsahem biocidů a nanoemulze se silikonem. 

v případě, že se nemůžete rozhodnout pro firmu, která dá vaší střeše nový vzhled, tak si vyžádejte dotyčnou firmu o adresy  nějakých starších realizací se vašem okolí a zajeďte se sami podívat, přesvěčte se sami o kvalitě provedené práce a kvalitě materiálu ( většinou se vše projeví po 3 - 5 letech ) dle mého se jedná o dost viditelnou věc, která na vašem domě bude okrasou na na jednu zimu... proto bych raději zainvestoval do kvality než důvěřoval x x x novým firmám, které za poslední 4 roky vznikly... větsinou se jedná o jednotlivce co si pořídili vapku, kompresor, žebřík, auto - u někoho tuto práci okoukali ( mezitím si udělali živnostenský list na stavebně dokončovací práce ) a myslí si, jak zbohatnou - to se však netýká všech - většina dělá s dobrým materiálem. SLEDUJI JE :) včera v neděli 17.3.2024 jsem při nástřiku plechové střechy na mateřské školce Doudleby nad Orlicí zjistil další dvě fakta : 

vadí nám tato věc, když sousedovi štěká za plotem celý den pes a když sousedé při nástřiku barvou grilují a nebo pálí oheň - veškerý mastnota jde na vaší střechu, která se právě natíráikdyž rád rozesmívám lidi , tak je dobré mít zde veškeré věci napsané nežli vést dlouhé půlhodinové telefonáty a složitě odpovídat na vaše dotazy PS - LABORATORNÍ VÝSLEDNY ZE STAROBNÍ PECE NEMÁME - MY SE ŘÍDÍME REALITOU NA STŘEŠE A NEMUSÍME SIMULOVAT EXTERIÉR V NĚJAKÉ STAROBNÍ PECI, ANI TO NATÁČET NA FACEBOOK - RADĚJI LIDEM POŠLU ADRESY STARÝCH REALIZACÍ, AŤ SE PŘESVĚDČÍ SAMI O KVALITĚ BAREV. 

klempířské práce ( oprava svodů, žlabů, výměna oplechování komínu ) neovládám, naštěstí se objevil na jaře 2024 šikovný kolega přezdívaný lesní muž a ten klempířinu tak nějak ovládá, nepouštěl bych se ale dodo větších akcí !  

za 8 let podnikání jsme nebyl schopný pořídit nějaké novější kvalitní pracovní auto... takže každý uskutečněný a úspěšně dokončený výjezd po ČR s dobrým návratem domů je skoro oslavován :) 

Pracujeme pouze s osvědčenými německými a švédskými materiály, které vynikají svojí kvalitou a životností.
Zdarma vám poradíme a vypracujeme cenovou nabídku pro renovaci vaší střechy.
© 2024 Jan Vídenský | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram