Materiály

osvědčené materiály s dlouhou životností. Cena těchto barev je ve velice dobrém poměru s její kvalitou a množstvím v balení.
NEMĚCKO - RAKOUSKO - ŠVÉDSKO - ČR
prodej barev na tašky, eternit, plech, asfalt
prodej přípravků proti mechu 


 • extrémně odolné materiály proti povětrnostním podmínkám, vysoká přídržnost a životnost
 • základní i krycí antikorozní barvy bez obsahu olova s vysokou účinností, pojivo - modifikovaná alkydová pryskyřice 
 • rozpouštědlové střešní nátěry na akrylové bázi povětrnostním podmínkám, vysoká přídržnost a životnost, polyuretanové laky 
  prodej speciálních barev na podlahy 
  disperze pigmentů a plniv v roztoku akryluretanových pryskyřic v organických rozpouštědlech s přídavkem zinkfosfátu a speciálních aditiv
  hydroizolační nátěrová hmota na bázi modifikované akrylátové pryskyřice, pigmentů, plniv a aditiv

Nejčastěji používané odstíny
pro více fotografií  odstínu klikněte na zvolený odstín.
Správný druh barvy vyberu, stačí mi sdělit jaký odstín. Nyní nově - frankfurtská červená, přírodní červená a né až tak moc výrazná cihlově červená + klasicky hnědá ( v případě nezájmu o čokoládu ) nebo tmavě černá RAL 9005 

Klasická červená

Hnědočervená

Cihlově červená

Tmavě hnědá

Antracitově šedá

Křemičitě šedá

Tmavě černá

Něměcká barva na tašky, eternit, plech - nejpoužívanější materiál - technický list na vyžádání nebo volně ke stažení 

Střešní renovační barva Meffert, Sudwest, Farebex,  další..

Double-click to edit link text.
Chrání povrchové plochy a zvyšuje jejich odolnost proti vlivům povětrnostních podmínek, kyselým dešťům a škodlivinám. Ztěžuje obnovení růstu mechů a řas. Je jednoduše zpracovatelný, čistí se bez použití chemikálií. Nepoškozuje životní prostředí. Nově obsahuje nano - hybridní technologie - silikonová nanoemulze. 

Renovační střešní barva na vodní bázi, odolná vůči povětrnostním vlivům, určená na zkrášlení a ochranu namáhaných nebo zvětralých střešních ploch s dostatečným sklonem pro bezpečné odvádění vody.

Vyjímečnost :

esteticky naprosto oživí střechu - to je fakt
odolné vůči povětrnostním vlivům - to mám ověřené 
propustný pro vodní páry - to okem nikdo nevidí, ale asi to tak je
dobrá přilnavost - 100% dobrá 
zabránění poškození mrazem - ano tento test se realizoval a je to tak
satémový hedvábně matné - lze tónovat z lesku do matu
barva obsahuje biocidy - není nutnost dokupovat další fungizidní přídavky na působení proti růstu mechu atd..
vytvoří extrémně kluzný povrch tašky ( aplikace ideálně ve 2-3 vrstvách )  hustota 1,3 g/cm³ 
 • na vyžádání lze namíchat jakýkoliv odstín RAL dle vašeho přání - barvy však nebudu mít skladem ze dne na den...
 • rozhodně se nejedná o volně dostupné barvy z OBI nebo Baumaxu, jak tvrdí jeden národní umělec z Prahyn nebo Polska

vodou ředitelný ekologický nátěr k renovaci střešních krytin (tašky, eternit, beton, plech )
extrémní odolnost proti povětrnostním podmínkám, vysoká přídržnost a životnost
hedvábně matná, propouští vodní páry
aplikace štětkou, válečkem nebo Airless 
jako novinka u této barvy je nano-hybridní technologie - materiálu zajišťuje čistý povrch střechy silikonová nanoemulze
Ideální barva určená na plechové střechy - ploché střechy s nízkým sklonem, pro střechy s degradací povrchu starého nátěrového systému pozinkované falcované krytiny ( loupání, drolení, nesoudržnost staré barvy), vnitřky žlabů, extrémně hustý a pružný materiál pro funkčnost a ne pouze pro krásu. zalepí nerovnosti mezi povrchem plechu a starým nátěrem

 Hagmans Aquabarr / Fexibilní membrána 

Aquabarr 2012 je povrchový nátěr s výtečnou trvanlivostí a odolností vůči povětrnosti. Má vysokou přilnavost pro různé povrchy a speciální vlastnosti (např. může se aplikovat na vlhký podklad). Je pružný do teploty -23°C, odolný vůči alkalickým chemikáliím, zašpinění, je paropropustný (má funkci "Goretexu").
Flexibilní, ekologicky nezávadný, povrchový nátěr na vodní bázi pro venkovní užití. Vytváří bezespárou polymerovou bariéru proti vodě a vlhkosti.
Používá se samostatně jako jednoduchý nátěr, nebo v kombinaci s výztužnými textiliemi. Používá se především jako nátěr na střešní krytiny z eternitu, betonu, lepenek a hlavně staršího pochozího nepohledového a v minulosti již natřeného plechu.

 FLEXIBILNÍ MEMBRÁNA - nepohledová barva na ploché střechy
vodouředitelná hydroizolační nátěrová hmota, která funguje na bázi modifikované akrylátové pryskyřice, pigmentů, plniv a aditiv. Díky složení vytváří po zaschnutí matný, vysoce flexibilní film s vysokou UV odolností. A právě v jedinečném složení tkví tajemství nátěrové hmoty, která se vyznačuje vysokou kryvostí, dlouhou životností, jednoduchou aplikovatelností, vysokou odolností proti povětrnostním podmínkám a rychlým zasycháním. Tyto vlastnosti jsou výsledkem vlastního vývoje a výzkumu ve společnosti, na který firma klade velký důraz.

Nátěrová hmota určená zejména pro ochranu stříkaných polyuretanových pěn před degradací UV zářením na střešních plochách. Využít ji můžete i pro nové nebo obnovovací nátěry asfaltových pásů na střechách domů, chat, chalup nebo jinde. Vhodná je také na střešní krytiny z betonových či pálených tašek, případně z plechu. Plechové střechy je dobré nejprve opatřit antikorozním nátěrem, např. Metal, Eternal, Rokosil Aqua 3v1, Hagmans Primer. Nátěrová hmota je dodávána v 5 odstínech, v barvě světle šedé, červenohnědé a antracitové, tmavě zelenéa  cihlově červené.
Jednou z vlastností, kterou je potřeba vyzvednout, je odolnost nátěrové hmoty vůči mrazu a výkyvům teplot, což je v našem prostředí velmi časté. Díky tomu, že nátěr vytváří po zaschnutí vysoce elastický film s výbornou přilnavostí k polyuretanovým pěnám, asfaltu i minerálním podkladům, stává se povrch vysoce odolný a také kompaktní. Film je totiž schopen zajistit dokonalé přemostění trhlinek v podkladu a kompenzovat jeho dilatační pohyby. Tyto elastické vlastnosti si film zachovává bez problému i při minusových teplotách a bez poškození snáší i vysoký počet mrazových cyklů. Ani s dlouhodobým působením vody (např. rovné asfaltové střechy z IPY) nemá film problém a je schopný mu, na rozdíl od jiných nátěrových hmot, odolat. Film je vysoce odolný i vůči UV záření a prostupu vápenných výkvětů z minerálních podkladů.
Výrobek vyniká taktéž skvělou životností, která se pohybuje od 10 do 15 let podle expozice UV a povětrnostních podmínek. Dlouhá životnost nátěrových hmot je předpokladem k tomu, aby se vám zbytečně neprodražovala údržba střechy. Cena za údržbu je závislá nejen na ceně nátěrových hmot, ale je nutné počítat i s cenou za pronájem lešení či případně cenou za natěračské práce. Pokud budete nuceni střechu natírat každý třetí rok, střecha se výrazně prodraží.
jedinečný výrobek společnosti, který se vyznačuje vysokou kryvostí, dlouhou životností, jednoduchou aplikovatelností, vysokou odolností a rychlým zasycháním. Domníváme se, že jde o skvělou volbu pro zvýšení ochrany vašich střech.
zobrazit vícezobrazit méně
červená
šedá
černá
hnědá
Antikorozní barva -  100% na hliník, pozink - špičková průmyslová barva. střechy stříkané v roce 2008 tímto rakouským  materiálem jsou dodnes jako nové, velice se hodí na pozink.plech s korozí, kde není žádný starý nátěr a nebo na hliník

  Murexin Ferabrin roststop - při vhodném povrchu 100% doporučuji

Základní i krycí antikorozní barva bez obsahu olova s vysokou účinností, odolná povětrnostním podmínkám a snadnou zpracovatelností.
Tento materiál plní funkci jak podkladní tak i vrchní (tzv. jednošichtovka). Jde o silnovrstvou barvu s obsahem zinkofosfátu a hliníkového prášku.
Vysoký antikorozní účinek * Odolává povětrnosti * Základ i konečný nátěr v jednom * Antikorozní silnovrstvá bezolovnatá nátěrová hmota, nestékavá, dlouhodobě odolná povětrnosti, snadno zpracovatelná. * Silnovrstvé nátěry železa, hliníku a čerstvých i již částečně zvětralých pozinkovaných plechů. Použití zejména na okapy, garážová vrata, plechové střechy apod.

Celkově nejpoužívanější barvou jsou německé akryláty s obsahem biocidů nebo silikonové nanoemulze, oba dva materiály zajistí vaší střeše krásný vzhled, větší ochranu proti nežádoucímu mechu oproti původní tašce a rozhodně splní na maximum vaše očekávání. Existuje i nejvíce kvalitní varianta a tou je aplikace ne 2 vrstev, ale 3 vrstev. V celkové sumě za střechu o rozloze cca 200m2 je rozdíl dvou a tří vrstev cca 11 000,- 

Nařízení o biocidních přípravcích (528/2012): pouze určitý druh barvy, toto se například Meffertu netýká. 

Tento výrobek je „ošetřený výrobek“ podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 528/2012 Čl. 58, odstavec 3 (žádný biocidní přípravek) a obsahuje následující biocidní léčivé látky: Terbutryn, 1,2-benziothiazol-3(2H)-on, 2-methyl-2H-isotiazol3-on, směs z těchto látek: 5-chlor- 2-methyl-2H-isothiazol-3-on [EC č. 2 247-500-7] a 2-methyl-2H-isothiazol-3-on [EC č. 247-500-7]. 220239-6] (3:1). - obsažené látky : Akrylátové disperze, podle barevného odstínu anorganické a/nebo organické pigmenty, anorganická a minerální pojiva, voda, alkoholový ester, glykóly, deriváty celulózy, xantanová guma, odpěňovadlo, smáčedlo, hydroxid sodný poly , konzervační látky na bázi: methyl- a 1,2-benzisothiazol-3(2H)-on
Nabízím samozřejmě i nátěry střech polyuretanovými barvami / laky. Na vyžádání je možné použít jakýkoliv odstín RAL. Průmyslové laky, určené k ochraně nových, i starých ocelových konstrukcí, mostů, dopravních staveb. Tato průmyslová barva lze použít rovněž jako antikorozní jednošichtovka na ocel až do korozního prostědí C3 s vysokou životností. Pro vysokou přilnavost se používá přímo na pozinkované povrchy. Vyznačuje se také vysokou UV stabilitou barevného odstínu, je ekologická, má velmi vysokou hmotnostní sušinu a nízkou hodnotu VOC a TOC. 

Polyuretanová pololesklá barva je určena zejména k vrchním nátěrům kovů. Je vhodný pro ochranu nových, tak pro údržbu starých ocelových konstrukcí. Doporučujeme zejména na nátěry mostů a dopravních staveb a dále v chemických a petrochemických závodech, papírnách, celulózkách, cementárnách a elektrárnách. Je určen pro prostředí, kde je preferována vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům a oděru při nižším stupni lesku. Tato barva rovněž umožňuje přetření mezivrstvy pouze jedním nátěrem, což není možné u běžných polyuretanových vrchních nátěrů s vysokým leskem a má dlouhodobou přetíratelnost. Průmyslová vrchní barva Rokopur RK 401 lze použít rovněž jako „jednošichtovka“ přímo na pozinkované povrchy nebo také i na ocel s nižším korozním zatížením.


Prosím, nenechte se ovlivnit a strhnout na stranu jednoho nejmenovaného majitele pražské firmy na nátěry střech. Ten jenom haní, plive na ostatní, pomlouvá a píše dlouhé články o tom, jak barvy na vodní bázy jsou špatné, neekologické, nevydrží, vymývají se atd.... referenci např. z roku 2005 nepředloží. Barva Meffert je  používaná především k nátěru betonové krytiny a eternitu již od roku 1998. A to velice úspěšně. Foto na stránkách prodejce této barvy z roku 1998 hodně napoví o kvalitě této barvy. APLIKACE PREVENTIVNÍ CHEMIE PROTI MECHU 

přípravek BPS 7111 je vyvinut k odstranění vodních řas a plísní z mnoha povrchů jako jsou: beton, cihly, plasty, vápenec, pískovec, žula, atd.
Je také vynikajícím přípravkem k ochraně a prevenci proti růstu vegetace na plochách s účinností 3 - 5 let. Doba účinnosti je závislá na typu povrchu a počasí. Chemie není vhodná na hladké a nesavé povrchy. Stejné vlastnosti má i anglický výrobek Smart Seal. Dále použití Repesil atd..

Používané přípravky jsou bezpečné a nemají žádné negativní účinky na stavební materiály a životní prostředí.
Chemi Q roof je přípravek, který byl vyvinut specielně pro odstranění mechů ze střech a prevenci proti růstu mechu.
Používá se zejména pro odstraňování mechů ze střech,venkovních dlažeb, betonových zdí a dalších konstrukcí a stavebních materiálů napadených mechem. Přípravek je vhodný zejména pro čištění eternitových střech, střech z betonových a pálených tašek. Aplikací přípravku dochází i k očištění zčernalého povrchu střechy. Na stránce https://www.chemiq.cz/spolupracujeme se sami přesvěčte, koho výrobce doporučuje pro aplikaci tohoto výrobku.
Přípravek je patentován a jeho účinnost je ověřena laboratoří ČVUT Praha.
Zavolejte nám a dozvíte se více informací, cenovou nabídku i doporučení a jaký správný materiál zvolit
Působíme po celé čr
Pracujeme pouze s osvědčenými německými a švédskými materiály, které vynikají svojí kvalitou a životností.
Zdarma vám poradíme a vypracujeme cenovou nabídku pro renovaci vaší střechy.
© 2024 Jan Vídenský | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram