NÁTĚRY STŘECH, RENOVACE TAŠEK, NÁTĚR ETERNITU, NATŘENÍ PLECHOVÉ STŘECHY, NÁTĚR ASFALTU, ČIŠTĚNÍ STŘECH, CHEMIE NA MECH, ČIŠTĚNÍ FASÁD

     Nejčastěji používané odstíny       pro renovační nátěr střechy:

       

 • classicrot (klasická červená)

 • rotbraun (hnědo červená)

 • ziegelrot (cihlově červená)

 • dunkelbraun (tmavá hnědá)

 • anthracitgrau (antracitově šedá)

 • kieselgrau (křemičitě šedá)

 • edelschwarz (černá)

Používám pouze špičkové, osvědčené materiály s dlouhou životností. Cena této barvy je ve velice dobrém poměru s její kvalitou. V poslední době je největší zájem o černý odstín, pro velký zájem mi prosím hlaste požadavek na černý odstín co nejdříve ( někdy je složité tento odstín sehnat )

( u poslední ukázky na křemičitě šedý odstín je do odstínu křemičitě šedý z cca 40%                  přimíchán odstín antracit, v klasické podobě vypadá křemičitě šedý odstín světleji ) 

Někdy je opravdu velice těžké na fotoaparát, či mobil zachytit přesný odstín barvy na střeše. Velice záleží na slunečním svitu, době focení během dne.... většinou, když dostříkám druhou vrstvu barvy tak už je podvečer, slunce nemá intenzitu, je moc práce při uklízení a balení veškerých věcí ( hadice, žebříky, vyčistit airless stroj, počítání honoráře :)  ) před odjezdem a na pořádnou kvalitní fotku někdy ani není síla, čas a správné podmínky. Ale i přes tyto komplikace se snažím dělat maximum! 

rozdíl mezi natřenou taškou a původní
rozdíl mezi natřenou taškou a původní

                             Meffert MF 1000 (MD Roof)

Něměcká barva na tašky a eternit.

 • jeden z nejlepších produktů na trhu
 • vodou ředitelný ekologický nátěr k renovaci střešních krytin (tašky, eternit, beton)
 • extrémní odolnost proti povětrnostním podmínkám, vysoká přídržnost a životnost
 • hedvábně matná, propouští vodní páry
 • aplikace štětkou, válečkem nebo Airless

Vlastnosti: chrání povrchové plochy a zvyšuje jejich odolnost proti vlivům povětrnostních podmínek, kyselým dešťům a škodlivinám. Ztěžuje obnovení růstu mechů a řas. Je jednoduše zpracovatelný, čistí se bez použití chemikálií. Nepoškozuje životní prostředí, neobsahuje biocidy.

               Hagmans Aquabarr - barva na střechu

Ideál barva na plechové střechy

Flexibilní, ekologicky nezávadný, povrchový nátěr na vodní bázi pro venkovní užití. Vytváří bezespárou polymerovou bariéru proti vodě a vlhkosti. Aquabarr 2012 je povrchový nátěr s výtečnou trvanlivostí a odolností vůči povětrnosti. Má vysokou přilnavost pro různé povrchy a speciální vlastnosti (např. může se aplikovat na vlhký podklad). Je pružný do teploty -23°C, odolný vůči alkalickým chemikáliím, zašpinění, je paropropustný (má funkci "Goretexu"). Používá se samostatně jako jednoduchý nátěr, nebo v kombinaci s výztužnými textiliemi. Používá se především jako nátěr na střešní krytiny z eternitu, betonu, lepenek a plechu.

Materiál se dodává v těchto barevných odstínech:

 • červená
 • šedá
 • černá
 • hnědá

                             Murexin Ferabrin roststop

nátěr věžičky kostela v Litomyšli
nátěr věžičky kostela v Litomyšli
nátěr hliníku - Litomyšl
nátěr hliníku - Litomyšl

 

Základní i krycí antikorozní barva bez obsahu olova s vysokou účinností, odolná povětrnostním podmínkám a snadnou zpracovatelností. Tento materiál plní funkci jak podkladní tak i vrchní (tzv. jednošichtovka). Jde o silnovrstvou barvu s obsahem zinkofosfátu a hliníkového prášku. 

                          Hagmans Takbeläggningsfärg 

                                        Asfaltové, plechové, eternitové a betonové střechy

Takbeläggningsfärg je rozpouštědlový střešní nátěr na akrylové bázi. Vysoký obsah sušiny umožňuje i jednovrstvé aplikace. Materiál je určen především pro nátěry eternitových, plechových a asfaltových střešních krytin. Po očištění se neaplikuje penetrace, ale přímo samotný nátěr ve dvou vrstvách. Barva je tvořena modifikovanými pryskyřicemi na bázi akrylátu a je plněna mikrovlákny. 

Materiál se dodává v těchto barevných odstínech:
červená
šedá
černá
zelená
bílá
hnědá

nátěr eternitu a plechu v Tanvaldu
nátěr eternitu a plechu v Tanvaldu
nátěr eternitu - Litice nad Orlicí
nátěr eternitu - Litice nad Orlicí

Jistou alternativou k materiálu MF 1000 Dachbeschichtung je v podobné cenové relaci rozpouštědlová barva Takbeläggningsfärg od švédského výrobce Hagmans. Po očištění se neaplikuje penetrace, ale přímo samotný nátěr ve dvou vrstvách. Barva je tvořena modifikovanými pryskyřicemi na bázi akrylátu a je plněna mikrovlákny. 

nátěr tašek a hliníku - Pardubice
nátěr tašek a hliníku - Pardubice

CHEMIE

APLIKACE PREVENTIVNÍ CHEMIE 

Švédská chemie BPS 7111 je vyvinutá k odstranění vodních řas a plísní z mnoha povrchů jako jsou: beton, cihly, plasty, vápenec, pískovec, žula, atd

Je také vynikajícím přípravkem k ochraně a prevenci proti růstu vegetace na plochách s účinností 3 - 5 let. Doba účinnosti je závislá na typu povrchu a počasí. Chemie není vhodná na hladké a nesavé povrchy.

Používané přípravky jsou bezpečné a nemají žádné negativní účinky na stavební materiály.

V případě zájmu lze využít i materiály českého výrobce www.chemiq.cz , kde jsem doporučen sámotným výrobcem pro aplikaci této chemie, určené k odstranění mechu ze střech.

Chemi Q roof - snadný způsob odstranění mechů ze střech.

Chemi Q roof je přípravek, který byl vyvinut specielně pro odstranění mechů ze střech a prevenci proti růstu mechu. Aplikací přípravku dojde k vyčíštění střechy od mechu. Používá se zejména pro odstraňování mechů ze střech,venkovních dlažeb, betonových zdí a dalších konstrukcí a stavebních materiálů napadených mechem. Přípravek je vhodný zejména pro čištění eternitových střech,střech z betonových a pálených tašek. Aplikací přípravku dochází i k očištění zčernalého povrchu střechy. Přípravek je patentován a jeho účinnost je ověřena laboratoří ČVUT Praha.   

.

Poradenství a cenová nabídka zdarma.