Materiály

osvědčené materiály s dlouhou životností. Cena těchto barev je ve velice dobrém poměru s její kvalitou a množstvím v balení.
NEMĚCKO - RAKOUSKO - ŠVÉDSKO - ČR
prodej barev na tašky, eternit, plech, asfalt
prodej přípravků proti mechu 
 • vodou ředitelné ekologický nátěry k renovaci střešních krytin 
 • extrémně odolné materiály proti povětrnostním podmínkám, vysoká přídržnost a životnost
 • základní i krycí antikorozní barvy bez obsahu olova s vysokou účinností, pojivo - modifikovaná alkydová pryskyřice 
 • rozpouštědlové střešní nátěry na akrylové bázi povětrnostním podmínkám, vysoká přídržnost a životnost, polyuretanové laky 
  prodej speciálních barev na podlahy 
  disperze pigmentů a plniv v roztoku akryluretanových pryskyřic v organických rozpouštědlech s přídavkem zinkfosfátu a speciálních aditiv
  hydroizolační nátěrová hmota na bázi modifikované akrylátové pryskyřice, pigmentů, plniv a aditiv

Nejčastěji používané odstíny
pro více fotografií  odstínu klikněte na zvolený odstín 

Klasická červená

Hnědočervená

Cihlově červená

Tmavě hnědá

Antracitově šedá

Křemičitě šedá

Tmavě černá

Něměcká barva na tašky, eternit, plech - nejpoužívanější materiál díky kterému mě tato práce baví - nic lepšího jsem neviděl

 Meffert MF 1000 (MD Roof) DACHBESCHICHTUNG 

Double-click to edit link text.
Chrání povrchové plochy a zvyšuje jejich odolnost proti vlivům povětrnostních podmínek, kyselým dešťům a škodlivinám. Ztěžuje obnovení růstu mechů a řas. Je jednoduše zpracovatelný, čistí se bez použití chemikálií. Nepoškozuje životní prostředí, neobsahuje biocidy. Nově obsahuje nano - hybridní technologie - silikonová nanoemulze. 

Barvu Meffert MF 1000 Dachbeschichtung dodáváme v osmi odstínech.

 • classicrot (klasická červená)
 • rotbraun (hnědo červená)
 • ziegelrot (cihlově červená)
 • schokoladenbraun (tmavě hnědá)
 • anthracitgrau (antracitově šedá)
 • kieselgrau (křemičitě šedá) - lehce nepatrně do žluta
 • edelschwarz (černošedá) - tmavý grafit 
 • novinka dunkelgrün (tmavě zelená)
  novinka white (bílá) na zakázku (není skladem v Praze) dovoz Německo, m2 vyjde cca o 40,-Kč více než u ostatních odstínů
jeden z nejlepších produktů na trhu, 
vodou ředitelný ekologický nátěr k renovaci střešních krytin (tašky, eternit, beton, plech )
extrémní odolnost proti povětrnostním podmínkám, vysoká přídržnost a životnost
hedvábně matná, propouští vodní páry
aplikace štětkou, válečkem nebo Airless 
jako novinka u této barvy je nano-hybridní technologie - materiálu zajišťuje čistý povrch střechy silikonová nanoemulze
Ideální barva určená na plechové střechy - ploché střechy s nízkým sklonem, pro střechy s degradací povrchu starého nátěrového systému pozinkované falcované krytiny ( loupání, drolení, nesoudržnost staré barvy), vnitřky žlabů, extrémně hustý a pružný materiál pro funkčnost a ne pouze pro krásu. zalepí nerovnosti mezi povrchem plechu a starým nátěrem

 Hagmans Aquabarr / Fexibilní membrána 

Aquabarr 2012 je povrchový nátěr s výtečnou trvanlivostí a odolností vůči povětrnosti. Má vysokou přilnavost pro různé povrchy a speciální vlastnosti (např. může se aplikovat na vlhký podklad). Je pružný do teploty -23°C, odolný vůči alkalickým chemikáliím, zašpinění, je paropropustný (má funkci "Goretexu").
Flexibilní, ekologicky nezávadný, povrchový nátěr na vodní bázi pro venkovní užití. Vytváří bezespárou polymerovou bariéru proti vodě a vlhkosti.
Používá se samostatně jako jednoduchý nátěr, nebo v kombinaci s výztužnými textiliemi. Používá se především jako nátěr na střešní krytiny z eternitu, betonu, lepenek a hlavně staršího pochozího nepohledového a v minulosti již natřeného plechu.

                                       FLEXIBILNÍ MEMBRÁNA 
vodouředitelná hydroizolační nátěrová hmota, která funguje na bázi modifikované akrylátové pryskyřice, pigmentů, plniv a aditiv. Díky složení vytváří po zaschnutí matný, vysoce flexibilní film s vysokou UV odolností. A právě v jedinečném složení tkví tajemství nátěrové hmoty, která se vyznačuje vysokou kryvostí, dlouhou životností, jednoduchou aplikovatelností, vysokou odolností proti povětrnostním podmínkám a rychlým zasycháním. Tyto vlastnosti jsou výsledkem vlastního vývoje a výzkumu ve společnosti, na který firma klade velký důraz.

Nátěrová hmota určená zejména pro ochranu stříkaných polyuretanových pěn před degradací UV zářením na střešních plochách. Využít ji můžete i pro nové nebo obnovovací nátěry asfaltových pásů na střechách domů, chat, chalup nebo jinde. Vhodná je také na střešní krytiny z betonových či pálených tašek, případně z plechu. Plechové střechy je dobré nejprve opatřit antikorozním nátěrem, např. Metal, Eternal, Rokosil Aqua 3v1, Hagmans Primer. Nátěrová hmota je dodávána v 5 odstínech, v barvě světle šedé, červenohnědé a antracitové, tmavě zelenéa  cihlově červené.
Jednou z vlastností, kterou je potřeba vyzvednout, je odolnost nátěrové hmoty vůči mrazu a výkyvům teplot, což je v našem prostředí velmi časté. Díky tomu, že nátěr vytváří po zaschnutí vysoce elastický film s výbornou přilnavostí k polyuretanovým pěnám, asfaltu i minerálním podkladům, stává se povrch vysoce odolný a také kompaktní. Film je totiž schopen zajistit dokonalé přemostění trhlinek v podkladu a kompenzovat jeho dilatační pohyby. Tyto elastické vlastnosti si film zachovává bez problému i při minusových teplotách a bez poškození snáší i vysoký počet mrazových cyklů. Ani s dlouhodobým působením vody (např. rovné asfaltové střechy z IPY) nemá film problém a je schopný mu, na rozdíl od jiných nátěrových hmot, odolat. Film je vysoce odolný i vůči UV záření a prostupu vápenných výkvětů z minerálních podkladů.
Výrobek vyniká taktéž skvělou životností, která se pohybuje od 10 do 15 let podle expozice UV a povětrnostních podmínek. Dlouhá životnost nátěrových hmot je předpokladem k tomu, aby se vám zbytečně neprodražovala údržba střechy. Cena za údržbu je závislá nejen na ceně nátěrových hmot, ale je nutné počítat i s cenou za pronájem lešení či případně cenou za natěračské práce. Pokud budete nuceni střechu natírat každý třetí rok, střecha se výrazně prodraží.
jedinečný výrobek společnosti, který se vyznačuje vysokou kryvostí, dlouhou životností, jednoduchou aplikovatelností, vysokou odolností a rychlým zasycháním. Domníváme se, že jde o skvělou volbu pro zvýšení ochrany vašich střech.
zobrazit vícezobrazit méně
červená
šedá
černá
hnědá
Antikorozní barva - Hliník, pozink - špičková průmyslová barva. střechy stříkané v roce 2008 tímto rakouským  materiálem jsou dodnes jako nové, velice se hodí na pozink.plech s korozí, kde není žádný starý nátěr a nebo na hliník

  Murexin Ferabrin roststop

Základní i krycí antikorozní barva bez obsahu olova s vysokou účinností, odolná povětrnostním podmínkám a snadnou zpracovatelností.
Tento materiál plní funkci jak podkladní tak i vrchní (tzv. jednošichtovka). Jde o silnovrstvou barvu s obsahem zinkofosfátu a hliníkového prášku.
Vysoký antikorozní účinek * Odolává povětrnosti * Základ i konečný nátěr v jednom * Antikorozní silnovrstvá bezolovnatá nátěrová hmota, nestékavá, dlouhodobě odolná povětrnosti, snadno zpracovatelná. * Silnovrstvé nátěry železa, hliníku a čerstvých i již částečně zvětralých pozinkovaných plechů. Použití zejména na okapy, garážová vrata, plechové střechy apod.
Asfaltové, plechové, eternitové a betonové střechy - náhrada barvy meffert v syntetické podobě, švédský akrylát od firmy hagmans - největší reference je v pardubicích na třídě míru 71 ve vnitrobloku prodejny dapi (700m2 plechu a tašek rok 2018 )

 Hagmans Takbeläggningsfärg

Takbeläggningsfärg je rozpouštědlový střešní nátěr na akrylové bázi. Vysoký obsah sušiny umožňuje i jednovrstvé aplikace.
Materiál je určen především pro nátěry eternitových, taškových, plechových a asfaltových střešních krytin. Po očištění se neaplikuje penetrace, ale přímo samotný nátěr ve dvou vrstvách. Barva je tvořena modifikovanými pryskyřicemi na bázi akrylátu a je plněna mikrovlákny.
červená
šedá
černá
zelená
bílá
hnědá
Naším nejčastěji používaným materiálem je německá akrylátová barva Meffert MF 1000 (MD Roof) Dachbeschichtung. Po očištění střechy aplikujeme penetrační nátěr. V případě, že eternitová krytina ještě nevykazuje vyšší formy degradace, používáme vodouředitelnou penetraci D14, v opačném případě již hlubší rozpouštědlovou penetraci D15. Dále následuje dvojí nátěr střechy vrchní barvou. V posledních letech však na krytinu velmi často aplikujeme i třetí nátěr, který na povrchu vytvoří již velmi silnou vrstvu a tím prodlouží životnost celého nátěrového systému (cena za třetí nátěr je cca 75 - 80 Kč/m²). 

Jistou alternativou k materiálu MF 1000 Dachbeschichtung je v podobné cenové relaci rozpouštědlová barva Takbeläggningsfärg od švédského výrobce Hagmans. Po očištění se neaplikuje penetrace, ale přímo samotný nátěr ve dvou vrstvách. Barva je tvořena modifikovanými pryskyřicemi na bázi akrylátu a je plněna mikrovlákny.

Nabízím samozřejmě i nátěry střech polyuretanovými barvami / laky. Na vyžádání je možné použít jakýkoliv odstín RAL. Průmyslové laky, určené k ochraně nových, i starých ocelových konstrukcí, mostů, dopravních staveb. Tato průmyslová barva lze použít rovněž jako antikorozní jednošichtovka na ocel až do korozního prostědí C3 s vysokou životností. Pro vysokou přilnavost se používá přímo na pozinkované povrchy. Vyznačuje se také vysokou UV stabilitou barevného odstínu, je ekologická, má velmi vysokou hmotnostní sušinu a nízkou hodnotu VOC a TOC. 

Polyuretanová pololesklá barva je určena zejména k vrchním nátěrům kovů. Je vhodný pro ochranu nových, tak pro údržbu starých ocelových konstrukcí. Doporučujeme zejména na nátěry mostů a dopravních staveb a dále v chemických a petrochemických závodech, papírnách, celulózkách, cementárnách a elektrárnách. Je určen pro prostředí, kde je preferována vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům a oděru při nižším stupni lesku. Tato barva rovněž umožňuje přetření mezivrstvy pouze jedním nátěrem, což není možné u běžných polyuretanových vrchních nátěrů s vysokým leskem a má dlouhodobou přetíratelnost. Průmyslová vrchní barva Rokopur RK 401 lze použít rovněž jako „jednošichtovka“ přímo na pozinkované povrchy nebo také i na ocel s nižším korozním zatížením.

 V nabídce i kvalitní dvousložkové polyuretany PPG SIGMA 

Prosím, nenechte se ovlivnit a strhnout na stranu jednoho nejmenovaného majitele pražské firmy na nátěry střech. Ten jenom haní, plive na ostatní, pomlouvá a píše dlouhé články o tom, jak barvy na vodní bázy jsou špatné, neekologické, nevydrží, vymývají se atd.... referenci např. z roku 2005 nepředloží. Barva Meffert je  používaná především k nátěru betonové krytiny a eternitu již od roku 1998. A to velice úspěšně. Foto na stránkách prodejce této barvy z roku 1998 hodně napoví o kvalitě této barvy. 

APLIKACE PREVENTIVNÍ CHEMIE PROTI MECHU 

přípravek BPS 7111 je vyvinut k odstranění vodních řas a plísní z mnoha povrchů jako jsou: beton, cihly, plasty, vápenec, pískovec, žula, atd.
Je také vynikajícím přípravkem k ochraně a prevenci proti růstu vegetace na plochách s účinností 3 - 5 let. Doba účinnosti je závislá na typu povrchu a počasí. Chemie není vhodná na hladké a nesavé povrchy. Stejné vlastnosti má i anglický výrobek Smart Seal. Dále použití Repesil atd..

Používané přípravky jsou bezpečné a nemají žádné negativní účinky na stavební materiály a životní prostředí.
Chemi Q roof je přípravek, který byl vyvinut specielně pro odstranění mechů ze střech a prevenci proti růstu mechu.
Používá se zejména pro odstraňování mechů ze střech,venkovních dlažeb, betonových zdí a dalších konstrukcí a stavebních materiálů napadených mechem. Přípravek je vhodný zejména pro čištění eternitových střech, střech z betonových a pálených tašek. Aplikací přípravku dochází i k očištění zčernalého povrchu střechy. Na stránce https://www.chemiq.cz/spolupracujeme se sami přesvěčte, koho výrobce doporučuje pro aplikaci tohoto výrobku.
Přípravek je patentován a jeho účinnost je ověřena laboratoří ČVUT Praha.
Zavolejte nám a dozvíte se více informací, cenovou nabídku i doporučení a jaký správný materiál zvolit
Působíme po celé čr
Pracujeme pouze s osvědčenými německými a švédskými materiály, které vynikají svojí kvalitou a životností.
Zdarma vám poradíme a vypracujeme cenovou nabídku pro renovaci vaší střechy.
© 2023 Jan Vídenský | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram